مسابقه جایزه بزرگ سازه و معماری

(ویژه مهندسان و دانشجویان عمران و معماری)

دانلود آئین‌نامه مسابقات

مهندس گرامی،

شرکت پارنوسافت در نظر دارد پس از تجربه موفق برگزاری اولین دوره مسابقه ملی نرم‌افزار عمرانی در سال 1401 مسابقه جذاب دیگری با موضوع طراحی سازه و معماری برای مهندسان و دانشجوبان کشور برگزار نماید.

جهت ثبت‌نام رایگان در این مسابقه لطفا فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید. همچنین برای آشنایی با شرایط، نحوه برگزاری و موضوع مسابقه، آیین‌نامه مسابقات را در انتهای این صفحه مطالعه فرمایید.

اولین دوره مسابقه ملی نرم‌افزار عمرانی

(ویژه دانشجویان)

اولین دوره

مسابقات ملی نرم‌افزار عمرانی (دانشجویی)

مصاحبه با آقای دکتر نادر فنائی

پیرامون موضوع مسابقه

معرفی و هدف:

هدف از این مسابقه، ترویج کار تیمی بین دانشجویان (رشته‌های مختلف عمران و علوم کامپیوتر) و تولید یک نرم‌افزار ساده و کم حجم (در حد انتظار دانشجویی) در زمینه تحلیل و طراحی سازه است.

قوانین مسابقه:


  شرايط تيم‌های شرکت‌کننده در مسابقه

1-1- اعضاي هر تيم در زمان ثبت‌نام مسابقه، بايد دانشجوي مقطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی يا کاردانی باشند.

2-1- هر تيم شامل 3 نفر است که حداقل یک نفر از اعضای تیم باید دانشجوی رشته عمران باشد.

3-1 - هر تيم مجاز است فقط یک نرم‌افزار را براي شرکت در مسابقه تحويل دهد.

4-1 ـ‌ هر نفر تنها در يک تيم مي‌تواند ثبت‌نام نمايد.

5-1 ـ‌ هر تیم باید دارای حداقل یک عضو در حال تحصیل در رشته مهندسی عمران باشد.

6-1- از سوي هر دانشکده، استاد راهنما يا سرپرست تيم، ناظر بر عملکرد تيم در اجراي قوانين مسابقه بوده و فرم ثبت‌نام نهايي را امضا خواهد نمود. کلیه اعضای تیم به همراه سرپرست باید نامه معرفی کتبی ممهور به مهر دانشکده را ارائه نمایند. استاد راهنما مي‌تواند یک یا دو تیم را سرپرستی نمايد. استاد راهنما صرفاً بايد عضو هيأت علمي يا مدرس آن دانشگاه باشد.

7-1- در زمان برگزاري مسابقه فقط يک نفر به عنوان نماينده و رابط تيم به صورت کتبي از سوي استاد راهنما بايد معرفي شود تا پاسخگوي داوران باشد. اعتراض به رأی داوران فقط به صورت کتبی و توسط نماينده تيم يا استاد راهنما امکان‌پذير و قابل بررسی می‌باشد.

2ـ  زبان برنامه نویسی

1-2- استفاده از هر نوع زبان برنامه نویسی جهت شرکت در مسابقه مجاز است.

2-2- استفاده از زبان‌های نوین و آخرین نسخه‌های ارائه شده در برنامه نویسی یک مزیت در امتیازدهی محسوب می‌شود.

3ـ آیین‌نامه‌های مورد استفاده

1-3-  الگوریتم‌های تحلیل و طراحی باید منطبق بر آخرین ویرایش آیین‌نامه‌های مقررات ملی ساختمان ایران و استاندارد 2800 زلزله ویرایش چهارم باشد.

2-3- در صورت مبهم بودن موضوعی در آیین‌نامه‌های مذکور، جهت استفاده از آیین‌نامه‌ها و مراجع دیگر باید مستندات کافی برای این امر ارائه گردد.

4ـ  مشخصات نرم‌افزارها

4-1- نمایش مدل گرافیکی از هندسه مسأله، مشاهده نتایج خروجی‌ها و نیز محیط کاربر پسند از جمله مزیت‌هایی است که به امتیاز گرفتن از داوران کمک خواهد کرد.

 4-2- هر تیم شرکت‌کننده می‌بایست یک نام برای تیم و یک نام برای نرم‌افزار خود انتخاب نماید.

5ـ ارسال، بررسي و صحت‌سنجی نرم‌افزارها

5-1- نرم‌افزارها بايد تا پايان ساعت اداري مهلت مقرر شده در بند 7 توسط نماينده تیم با معرفي‌نامه کتبي از دانشکده يا گروه مربوطه، به کميته برگزاری (شرکت پارنوسافت) تحويل داده شوند و رسيد آن دريافت گردد.

2-5- فایل‌هایی که باید ارائه گردند، شامل فایل نصب برنامه، متن کد مرجع کامل نرم‌افزار و یک تیزر تبلیغاتی به صورت یک فایل ویدئویی حداکثر 3 دقیقه‌ای می‌باشد.

6ـ  ارزیابی و تعیین برنده مسابقه

1-6- رتبه برتر از آن تيمي است که در مجموع بیشترین امتیاز را در بخش‌های کدنویسی، محیط گرافیکی کاربر پسند و نیز صحت عملکرد به دست آورد.

2-6- در صورت يکسان بودن امتیاز دو تيم، تيمي مقام بالاتر را کسب مي‌نماید که تعداد خطوط کدنویسی کمتری داشته باشد.

3-6- نرم‌افزارها پس از بررسی اولیه برای صحت نصب و عملکرد توسط تیم کارشناسان شرکت پارنوسافت، جهت بررسی نهایی و امتیازگیری به هیأت داوران به سرپرستی آقای دکتر نادر فنائی تحویل داده می‌شوند.

4-6- اسامي اعلام شده توسط هر دانشگاه که به امضاي استاد راهنماي تيم رسيده باشد نهايي تلقي شده و قابل تغيير نخواهد بود. به اعضای تیم‌های برتر و همچنین سرپرست‌های این تیم‌ها لوح تقدير و جوايز نفیسی تقديم خواهد شد.

5-6- علاوه بر تیم‌های منتخب توسط داوران، یک تیم برنده از نگاه مخاطبان پیج اینستاگرام پارنوسافت (parnosoft.official) اعلام خواهد شد. جایزه ویژه‌ای نیز برای این تیم منتخب در نظر گرفته شده است.

7ـ  شرایط ثبت‌نام و نحوه برگزاری

 1-7- شرکت در مسابقه کاملا رایگان بوده و ثبت‌نام اولیه تیم‌ها شامل نام نویسی اعضا از تاریخ اول تا سی‌ام آذر ماه سال 1400 از طریق سایت شرکت پارنوسافت به نشانی www.parnosoft.com صورت خواهد پذیرفت.

 2-7- تیم‌ها تا تاریخ سی‌ام دی ماه فرصت دارند معرفی‌نامه ممهور از دفتر دانشکده را ارائه نمایند.

3-7- مهلت ارسال نرم‌افزارهای برنامه نویسی شده (شامل فایل نصب و کد مرجع) تا پایان ساعت اداری روز بیستم فروردین ماه 1401 تعیین گردیده است.

4-7- مسابقه در اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار خواهد شد. بخش‌هایی از برنامه‌های روز برگزاری مسابقه، ارائه تیم‌ها و اجرای نرم‌افزارها، لحظات معرفی تیم‌های برنده و اهدای جوایز از طریق لایو اینستاگرام صفحه شرکت پارنوسافت پخش می‌شود.

5-7- کلیه اعضای تیم‌های شرکت‌کننده به همراه سرپرست تیم‌ها و هیأت داوران در روز برگزاری مسابقه در ضیافت نهار شرکت پارنوسافت دعوت خواهند بود.

8ـ  موضوع مسابقه

 1-8- موضوع مسابقه: طراحی یک ستون فولادی به صورت مجزا و یا واقع شده در داخل یک قاب فولادی دوبعدی یا سه‌بعدی

2-8- نرم‌افزار بایستی بتواند ستون را از هر نوع فولاد (ساختمانی یا صنعتی) با در نظر گرفتن انواع کمانش‌ها، از پروفیل‌های IPB اشتال، مقاطع لوله‌ای یا قوطی شکل و یا دوبل پروفیل IPE با بست و نهایتاً ستون IPE یا IPB با ورق‌های تقویتی، به صورت بهینه طراحی کند.

9ـ  جوایز نقدی

1-9- جایزه نقدی تیم اول (مجموع برای سه نفر): نه میلیون تومان

2-9- جایزه نقدی تیم دوم (مجموع برای سه نفر): چهار میلیون و پانصد هزار تومان

3-9- جایزه نقدی تیم منتخب مخاطبان اینستاگرام (مجموع برای سه نفر): چهار میلیون و پانصد هزار تومان

4-9- جایزه نقدی سرپرست تیم منتخب (رتبه‌های اول، دوم و تیم منتخب از نگاه مخاطبان اینستاگرام): یک میلیون تومان

10ـ  ارتباط با شرکت پارنوسافت

نشانی: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس واحد 509

 4422-7968 – 4428-8738 –021

Email: info@parnosoft.com

Instagram ID: parnosoft.official

WhatsApp : +989918006075  , +989939946184

دانلود آئین‌نامه مسابقات

لایو پرسش و پاسخ

پیرامون مسابقه

دی ان ان